Studenti

Naši bronzoví dofáci v Posázaví

hrubes Aktuálně

Ve dnech 26. – 27. června se osm našich odvážných dofáků rozhodlo v rámci ostré expedice DofE navštívit oblast Posázaví. První den se vydali vlakem do vesnice Samopše, kde samotná expedice začala a odkud vyrazili pěšky do Českého Šternberka. Tato trasa měla 12 km a i přes velmi horké počasí to dofáci zvládli. Na této cestě potkali spoustu zajímavých míst jako je například jeskyně u Poříčka a hladomorna v Českém Šternberku. Nocovali v kempu U Karla, kde si postavili stany a uvařili večeři.
Druhý den se vydali směr Sázava. Trasa měla 18 km, ale někteří si jí nedopatřením prodloužili o dalších 7 km. Cesta vedla přes Rataje nad Sázavou, kde je u hradu Pirkštejn poeziomat, a dále přes zříceninu hradu Talmberk, vesnici Mrchojedy a ti, co si prodloužili trasu, šli i přes Kozojedy. Cílem expedice bylo nafotit trasu, přírodu, památky a dostat se do Sázavy na náměstí Voskovce a Wericha. Část si stihla prohlédnout i klášter v Sázavě.
Ostrou expedici si všichni náramně užili a získali nové zkušenosti a zážitky. V září se o ně s vámi podělíme výstavou fotografií.