Studenti

Jak na studium u nás? #5

Stanislav Färber Aktuálně


Zápisový lístek máš odevzdaný – to znamená jediné, v září se společně potkáme v lavicích. Určitě jsi zvědavý/á, co tě všechno čeká a na co se máš připravit. Nemusíš se ničeho obávat, všechny potřebné informace jsme pro tebe přehledně sepsali níže. 

A pokud ti nevyšly přijímačky tak, jak sis představoval/a, máme pro tebe dobrou zprávu. Pro některé obory otevíráme třetí kolo přijímacího řízení. 

žáci
 

Nastupuješ k nám v září? Nezapomeň na důležité dokumenty

Zápisovým lístkem ses oficiálně zapsal/a ke studiu na SSJS Tábor. Také už jsi pravděpodobně obdržel/a obálku se všemi důležitými informacemi a dokumenty, které od tebe budeme potřebovat vyplnit. Pojďme si shrnout, co všechno je před začátkem školního roku potřeba udělat.

  • Tvůj osobní spis

Vyplň ho a přilož k němu svou aktuální fotografii. Odevzdat nám ho můžeš osobně nebo ho zaslat poštou do 10. července na adresu školy.

  • Učebnice

O učebnicích, které budeš během roku potřebovat, tě budeme informovat v září po zahájení školního roku.

  • Přihláška ke školnímu stravování

Pokud chceš stravovat ve škole, bude potřeba vyplnit přihlášku. Termín odevzdání přihlášky je 10. července.

  • Vstupní zdravotní prohlídka

Pokud nastupuješ na obor Hotelnictví, Kuchař – číšník, Cukrář, Řezník – uzenář, Mechanik opravář motorových vozidel, Autoelektrikář nebo Instalatér, čeká tě vstupní zdravotní prohlídka u smluvní lékařky školy. Na prohlídku se dostav v průběhu června až srpna, termín si můžeš rezervovat tady. Náklady spojené se vstupní prohlídkou hradí škola.

  • Přihláška k ubytování v domově mládeže

Jestli jsi z daleka a nemáš možnost každý den dojíždět do školy, máme pro tebe místo na našem vlastním domově mládeže. Přihlášku najdeš tady, termín odevzdání je 30. června.

  • Odborný výcvik

Žákům učebních oborů zajišťuje pracovní oblečení a obuv škola. Pokud nastupuješ na některý z učebních oborů, vyplň prosím návratku s požadovanými velikostmi a odevzdej ji do 10. července. 

Vyučování začíná v pondělí 4. září v 7:50. Přijď prosím včas. Pokud budeš potřebovat potvrzení o studiu, můžeš o něj požádat hned po nástupu do školy, dříve ho nemůžeme vydat. 

Nemusíš se bát, že by ti něco důležitého uteklo, vše se dozvíš včas. Kdybys měl/a přeci jen nějaké nejasnosti, můžeš nám poslat email na skola@ssjs-tabor.cz nebo zavolat na +420 393 033 290 či +420 603 868 743.

Třetí kolo přijímacího řízení

Jak už jsme psali výše, otevíráme třetí kolo přijímacího řízení na několik oborů, takže pokud chceš studovat na SSJS Tábor, pořád máš šanci. 

A na jaké obory se ještě můžeš přihlásit?

Tříleté obory:
Kuchař-číšník

V kuchyni jsi jako doma a baví tě objevovat nové chutě a kombinace? Nebo tě láká spíš práce s lidmi a profesionální obsluha? Najdi si to své na oboru Kuchař-číšník! Naučíš se vytvářet lahodné pokrmy, sestavovat menu pro různé příležitosti a osvojíš si také principy etikety a komunikace se zákazníkem. Znalost dvou cizích jazyků ti navíc otevře dveře do světa. Zjisti o oboru víc na našem webu. Momentálně máme prostor pro 5 studentů.

Číšník

 

Řezník-uzenář

Miluješ maso a nebojíš se pracovat rukama? Chceš si osvojit řemeslo s tradicí a mít po škole jisté uplatnění? V tom případě je tenhle obor pro tebe. Seznámíš se s postupy a rozdíly v úpravě různých druhů masa, osvojíš si tradiční ruční výrobu, ale také práci s moderními technologiemi. A kdo ví, třeba si jednou otevřeš své vlastní řeznictví. Zjisti o oboru víc na našem webu. Momentálně máme prostor pro 4 studenty.

Přijímačky: Základním kritériem pro přijetí na tříleté obory je průměrný prospěch ze závěrečného vysvědčení 8. třídy a pololetního vysvědčení 9. třídy základní školy. Dále budeš potřebovat lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti. 

Čtyřleté obory:
Obchodní management

Máš obchodního ducha a baví tě komunikace s lidmi? Vidíš se v budoucnu jako manažer nebo obchodní zástupce? Tenhle obor ti pro to dá skvělý základ. Osvojíš si základy práva, ekonomie a marketingu, zvládneš účetnictví a naučíš se vést obchodní tým. Zjistíš, co obnáší řídit firmu a třeba hned po škole začneš podnikat. Přečti si o oboru víc u nás na webu. Momentálně máme prostor pro 10 studentů.

Přijímačky: O přijetí na tento obor rozhodnou tvoje výsledky z Jednotné přijímací zkoušky, která proběhla v dubnu 2023. Pořadí uchazečů bude stanoveno podle počtu bodů získaných z češtiny a matematiky.

relax

 

Na každý z výše uvedených oborů můžeme přijmout jen omezený počet žáků, tak neváhej a podej přihlášku co nejdříve. Vyplněnou přihlášku můžeš poslat poštou nebo nám ji doručit osobně do pátku 30. června. Výsledky zveřejníme v pondělí 3. července.