studentka na praxi gastronomie

Management hotelového provozu

Ať už cestuješ kamkoli, pečlivě plánuješ, kde se ubytuješ? Miluješ ruch hotelů a pohostinství? Dej se na obor Hotelnictví a užij si to naplno. Poznáš, co všechno obnáší hotelový provoz od recepce až po vrcholový management. Naučíš se, jak jednat se zákazníkem, pracovat s rezervačními systémy i plánovat volnočasový program.

Díky praxím pod vedením profesionálů z oboru budeš vědět, co návštěvníkům nabídnout, aby se rádi vraceli. Bez problémů zvládneš řídit restauraci. Naučíš se sestavit menu i obsloužit hosty. Máš organizační vlohy a dobře vycházíš v kolektivu? Můžeš pracovat ve vedoucí pozici.


Online přihláška

Podívej se na předměty

Virtuální prohlídka

Jak probíhají přijímačky

Mám zájem o studium

KÓD OBORU
65-42-M/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Hotelnictví

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

Proč jít na tento obor

Jisté uplatnění


Budeš studovat obor, ve kterém budeš mít jistotu uplatnění. Práci seženeš v hotelu, restauraci, turistických kancelářích i volnočasových centrech.

Kurzy co se hodí


Dovednosti si můžeš rozšířit na mnoha odborných kurzech. Vyzkoušej si, jak ti to půjde za barem, s kávovarem, v cukrářské dílně nebo při přípravě studené kuchyně.

Kvalitní cenná praxe


V praxi tě nic nezaskočí. Máme moderně vybavené učebny, kde najdeš všechno, s čím budeš pracovat i ve svém budoucím zaměstnání.

Pokračuj ve studiu


Ve studiu můžeš pokračovat na vyšší odborné nebo vysoké škole v oborech gastronomie, hotelnictví, turismus nebo v ekonomických oborech.

Domluv se všude


Díky posílené výuce cizích jazyků se zvládneš se domluvit kdekoli na světě.

Uč se od nejlepších


Učit tě budou zkušení profesionálové z oboru. Čeká tě např. praxe pod vedením instruktora Martina Svatka.

Vyjeď za hranice


Podíváš se, jak to chodí v zahraničí.

Buď mezi lidmi


Budeš pořád mezi lidmi. Nečeká tě žádné nudné sezení v kanceláři.

Jak se uplatníš


S oborem Hotelnictví se snadno uplatníš v ubytovacích, stravovacích a informačních službách a cestovním ruchu. Pokud rád komunikuješ s lidmi, můžeš pracovat třeba na hotelové recepci nebo v informačním centru.

Pořád se motáš v kuchyni? Pak to zkus v gastronomii. Připravený budeš i na vedoucí funkce v hotelech i restauracích. A pokud ti to bude málo, můžeš rozjet svůj vlastní byznys.

Jako absolvent oboru od nás získáš Dodatek k osvědčení, tzv. Europass, v češtině i angličtině. Ten ti pomůže při hledání práce, brigády nebo při dalším studiu doma i v zahraničí. Více na www.europass.cz.

Co budeš umět


  • Budeš vědět, co obnáší provoz hotelu, restaurace či třeba infocentra.
  • Dokážeš zvládnout práci na recepci.
  • Zorientuješ se v kuchyni a v základních gastronomických postupech.
  • Ovládneš práci animátora volnočasových aktivit.
  • Zvládneš práci na manažerských a řídících pozicích.
  • Můžeš získat osvědčení z barmanského kurzu, baristického kurzu, kurzu studené kuchyně, kurzu carvingu, sommeliérského kurzu a dalších speciálních odborných kurzů s certifikací dle aktuální nabídky.
studentka u mapy moravy

Co se o nás říká

Kubatová Pitrová

PhDr. Mirka Kubatová Pitrová, Ph.D.

Absolventka bakalářského studijního programu Cizí jazyky pro komerční praxi (němčina/francouzština) a magisterského studijního programu Politologie na Západočeské univerzitě v Plzni. Získala dva doktoráty: z politologie a filozofie.

Absolventka maturitního oboru Hotelnictví a turismus

Je autorkou monografií s tématem německé komunální politiky a článků a odborných studií v českém, německém a anglickém jazyce věnujících se komparativní politologii a veřejné správě.
Deset let pracovala jako odborná asistentka a tajemnice Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Přednášela i na jiných vysokých školách v ČR a Německu. Byla součástí řešitelských týmů řady přeshraničních projektů.
Zároveň působila jako editorka a projektový manažer v Národním památkovém ústavu.
Nyní pracuje ve velké nadnárodní společnosti s centrálou v Bavorsku. Pro koncern cca šesti tisíc zaměstnanců z celého světa organizuje odborná školení, semináře a workshopy.

Chceš studovat tento obor?

Zjisti, jak na to