studentka na praxi gastronomie

Management hotelového provozu

Ať už cestuješ kamkoli, pečlivě plánuješ, kde se ubytuješ? Miluješ ruch hotelů a pohostinství? Dej se na obor Hotelnictví a užij si to naplno. Poznáš, co všechno obnáší hotelový provoz od recepce až po vrcholový management. Naučíš se, jak jednat se zákazníkem, pracovat s rezervačními systémy i plánovat volnočasový program.

Díky praxím pod vedením profesionálů z oboru budeš vědět, co návštěvníkům nabídnout, aby se rádi vraceli. Bez problémů zvládneš řídit restauraci. Naučíš se sestavit menu i obsloužit hosty. Máš organizační vlohy a dobře vycházíš v kolektivu? Můžeš pracovat ve vedoucí pozici.


Stáhni si přihlášku

Podívej se na předměty

Virtuální prohlídka

Jak probíhají přijímačky

KÓD OBORU
65-42-M/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Hotelnictví

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

Proč jít na tento obor

Jisté uplatnění


Budeš studovat obor, ve kterém budeš mít jistotu uplatnění. Práci seženeš v hotelu, restauraci, turistických kancelářích i volnočasových centrech.

Kurzy co se hodí


Dovednosti si můžeš rozšířit na mnoha odborných kurzech. Vyzkoušej si, jak ti to půjde za barem, s kávovarem, v cukrářské dílně nebo při přípravě studené kuchyně.

Kvalitní cenná praxe


V praxi tě nic nezaskočí. Máme moderně vybavené učebny, kde najdeš všechno, s čím budeš pracovat i ve svém budoucím zaměstnání.

Pokračuj ve studiu


Ve studiu můžeš pokračovat na vyšších odborné nebo vysoké škole v oborech gastronomie, hotelnictví, turismus nebo v ekonomických oborech.

Domluv se všude


Díky posílené výuce cizích jazyků se zvládneš se domluvit kdekoli na světě.

Uč se od nejlepších


Učit tě budou zkušení profesionálové z oboru. Čeká tě např. praxe pod vedením instruktora Martina Svatka.

Vyjeď za hranice


Podíváš se, jak to chodí v zahraničí.

Buď mezi lidmi


Budeš pořád mezi lidmi. Nečeká tě žádné nudné sezení v kanceláři.

Jak se uplatníš


S oborem Hotelnictví se snadno uplatníš v ubytovacích, stravovacích a informačních službách a cestovním ruchu. Pokud rád komunikuješ s lidmi, můžeš pracovat třeba na hotelové recepci nebo v informačním centru.

Pořád se motáš v kuchyni? Pak to zkus v gastronomii. Připravený budeš i na vedoucí funkce v hotelech i restauracích. A pokud ti to bude málo, můžeš rozjet svůj vlastní byznys.

Co budeš umět


  • Budeš vědět, co obnáší provoz hotelu, restaurace či třeba infocentra.
  • Dokážeš zvládnout práci na recepci.
  • Zorientuješ se v kuchyni a v základních gastronomických postupech.
  • Ovládneš práci animátora volnočasových aktivit.
  • Zvládneš práci na manažerských a řídících pozicích.
  • Můžeš získat osvědčení z barmanského kurzu, baristického kurzu, kurzu studené kuchyně, kurzu carvingu, sommeliérského kurzu a dalších speciálních odborných kurzů s certifikací dle aktuální nabídky.
studentka u mapy moravy

Co se o nás říká

medailonek piper

Lenka Piper

Studentka doktorského programu Mediální a kulturální studia na FF Univerzity Palackého v Olomouci

Absolventka oboru Hotelnictví

Po ukončení maturitního oboru Hotelnictví a turismus na SSJS Tábor vystudovala bakalářský obor Estetika na FF JČU, kde následně pokračovala v magisterském studiu Literárně-historická studia. Během studia spolupracovala s Galerií současného umění a architektury v Českých Budějovicích jako asistentka vzdělávacích pořadů, podílela se na projektu Národního památkového ústavu Zlatokorunský Orbis Pictus, pracovala v Alšově jihočeské galerii jako lektorka vzdělávacích pořadů a publikovala v časopisech o kultuře a umění.

Po absolvování magisterského studia žila šest let v Dubaji, kde pracovala jako letuška economy třídy a business třídy pro leteckou společnost Emirates. Navštívila více než 70 zemí a pracovala v týmu 145 národností. V současné době studuje doktorský program Mediální a kulturální studia na FF Univerzity Palackého v Olomouci.

Chceš studovat tento obor?

Zjisti, jak na to