Studenti

Proč studovat u nás #3?

Stanislav Färber Aktuálně

Pokud k nám v září nastupuješ, určitě už jsi zvědavý/á, co tě čeká a jak bude všechno probíhat. Víme, že informací může být na začátek docela dost, proto ti přinášíme shrnutí toho nejdůležitějšího.

Zároveň je tu další šance pro ty, kterým nevyšlo ani jedno kolo přijímacího řízení a rádi by se s námi v září také sešli v lavicích. Na některé obory vyhlašujeme třetí kolo přijímacího řízení podrobné informace o něm se dozvíš níže.

Nastupuješ k nám v září? Nezapomeň na důležité dokumenty

Pokud jsi k nám podal/a zápisový lístek a tím se zapsal/a ke středoškolskému studiu na SSJS Tábor, pravděpodobně už v rukou držíš obálku se všemi důležitými dokumenty a informacemi. Pojďme si shrnout, co tě čeká a jaké kroky je třeba podniknout:

 • Potkej se s námi ještě před prázdninami! Pro všechny obory pořádáme informativní schůzky, kam můžeš přijít se svým zákonným zástupcem. Dozvíš se tam vše potřebné o studiu. Začínáme vždy v 16:00 v kinosále školy v Bydlinského ulici 2474:
  • pondělí 27. června schůzka pro gastronomické a potravinářské obory (Cukrář, Kuchař – číšník, Řezník – uzenář)
  • úterý 28. června schůzka pro obory řemesel (Mechanik opravář motorových vozidel, Autoelektrikář, Instalatér)
  • středa 29. června schůzka pro maturitní obory (Veřejnosprávní činnost, Hotelnictví, Ekonomika a podnikání, Informační služby)
 • Nezapomeň na důležité dokumenty. Před nástupem na školu od tebe budeme potřebovat vyplnit několik dokumentů (některé jsou specifické pro určité obory). Veškeré dokumenty nám můžeš zaslat e-mailem, poštou, zanést osobně nebo odevzdat na informační schůzce:
  • Tvůj osobní spis: Vyplň ho a přilož k němu tvou aktuální fotografii. Termín odevzdání je 10. července.
  • Potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti: Nech si ho vyplnit, pokud se hlásíš na obor, u kterého je potřeba potvrdit zdravotní způsobilost a nepřiložil/a jsi dokument k přihlášce. Termín odevzdání je 10. července.
  • Přihláška ke školnímu stravování: Pokud chceš obědvat ve škole, bude potřeba vyplnit i tuto přihlášku. Termín odevzdání přihlášky je 31. července.
  • Přihláška k ubytování na Domově mládeže: Jestli dojíždíš z daleka a budeš se chtít ubytovat u nás, vyplň i tuto přihlášku (najdeš ji tady). Součástí ubytování je strava na celý den. Termín odevzdání přihlášky je 10. července a nástup na ubytování je 31. srpna.
  • Rezervace vstupní zdravotní prohlídky: Tohle platí jen pro obory Hotelnictví, Kuchař – číšník, Cukrář, Řezník – uzenář, Mechanik opravář motorových vozidel, Autoelektrikář a Instalatér. Prohlídku zajišťuje naše školní lékařka a můžeš se na ni dostavit v průběhu června až srpna. Rezervovat prohlídku si můžeš tady
  • Informace o odborném výcviku: Platí pro učební obory a obsahují informace o pracovním oblečení a obuvi. Pro některé obory zajišťuje oblečení škola, pokud se to týká i tvého oboru, vyplň návratku s požadovanou velikostí oděvu i obuvi. Termín odevzdání je 10. července.

Vyučování začíná ve čtvrtek 1. září v 7:50. Přijď prosím včas. Pokud budeš potřebovat potvrzení o studiu, můžeš o něj požádat hned po nástupu do školy, dříve ho nemůžeme vydat. O tom, jaké učebnice budeš potřebovat, ti řekneme v září po nástupu do školy. 

Nemusíš se bát, že by ti něco důležitého uteklo, vše se dozvíš včas. Kdybys měl/a přeci jen nějaké nejasnosti, můžeš nás kontaktovat na e-mailu skola@ssjs-tabor.cz.

Chceš využít příležitost 3. kola přijímacího řízení? 

Základním kritériem pro přijetí je  průměrný prospěch ze závěrečného vysvědčení 8. třídy a pololetního vysvědčení 9. třídy základní školy. Na každý z oborů můžeme přijmout jen omezený počet žáků, tak neváhej a podej přihlášku co nejdříve. Čas máš do 15. června. Výsledky zveřejníme 16. června a zápisové lístky je nutné odevzdat do 30. června. 

A na jaké obory se ještě můžeš přihlásit?

Čtyřleté obory

Ekonomika a podnikání

Jestli miluješ čísla, hravě se orientuješ v tabulkách a chceš mít ve všem systém, jsi na správném místě. Porozumíš ekonomice a účetnictví, pochopíš psychologii zákazníka, naučíš se vést tým a zvládneš propagaci. Práci najdeš v soukromých firmách i na úřadech. Můžeš také rozjet podnikání nebo pokračovat na vysokou.

Informační služby

Pokud miluješ knihy a nejraději brouzdáš v knihovnách nebo knihkupectvích, bude tenhle obor pro tebe. Naučíš se pracovat s informačními zdroji, osvojíš si prezentační dovednosti a zvládneš grafiku i tvorbu videí. Práci najdeš v knihovnách, centrech volného času i v soukromých firmách. Můžeš také pokračovat na vysokou.

Knihovnici

Tříleté obory

Řezník – uzenář

Jestli máš rád/a pořádný kus masa, nebojíš se pracovat rukama a chceš dělat řemeslo s tradicí, bude tenhle obor pro tebe. Naučíš se zpracovávat různé druhy masa a nakoukneš pod pokličku také kuchařině. O uplatnění a dobrý plat se bát nemusíš – po kvalifikovaných řeznících je opravdu velká poptávka.

Kuchař – číšník

Obor pro všechny, kteří se rádi motají v kuchyni, objevují nové chutě a láká je práce s lidmi. Získáš široký přehled v gastronomii – od přípravy pokrmů české i zahraniční kuchyně, přes obsluhu až po řízení podniku. Uplatníš se v kavárnách, restauracích, bistrech i hotelech. Můžeš si také otevřít vlastní podnik nebo vyrazit na zkušenou do zahraničí.

Instalatér 

Pokud tě zajímá práce na stavbě a nebojíš se zacházet s vodou a plynem, pak bude instalatér ta pravá volba. Naučíš se zapojit čistou i odpadní vodu a hravě si poradíš s vytápěním i klimatizací. Dobře placenou práci najdeš snadno a pokud tě láká podnikání, nebudeš muset investovat moc času a financí – pro začátek ti stačí jen kufr s nářadím.

U všech těchto oborů si můžeš dodělat maturitu přímo na škole – na nástavbě zaměřené na podnikání.

Kuchaři