Studenti

Mezinárodní veletrh Svět knihy

hrubes Aktuálně

Ve čtvrtek 9. 6. 2022 navštívili žáci 2. a 3. ročníku oboru Informační služby knižní veletrh Svět knihy. 27. ročník přehlídky se konal netradičně ve venkovních prostorách a v halách u Křižíkových pavilónů na Výstavišti v Praze. Provázelo jej motto Umberta Ecca: „Žijeme pro knihy a je to sladké poslání ve světě upadajícím a zmítaném nepořádkem.“ Toto motto je i dnes aktuální.
Čestným hostem festivalu byla tentokrát Itálie, nechyběl ani stánek, ve kterém byla zastoupena Ukrajina. Veletrh patřil také dětem. Byly pořádány zajímavé workshopy s řadou oblíbených autorů a ilustrátorů. Malí návštěvníci mohli sledovat divadlo, zabavili se různými besedami a hrami. Dětské čtenářství podpořila inspirativní nabídka pavilonu Rosteme s knihou. Přehlídky knih se zúčastnilo 400 vystavovatelů z více jak 30 zemí celého světa, navštívilo ji asi 55 tisíc lidí.
Veletrh se vydařil,všichni účastníci byli spokojeni a byli rádi, že si mohli nakoupit mnoho pěkných a zajímavých knih. Budeme se těšit na příští ročník.