Studenti

Jak na studium u nás? #3

Stanislav Färber Aktuálně

První kolo přijímacího řízení je za námi a ty už znáš výsledky. Jestli se zadařilo a přijali tě na tvou vysněnou školu, gratulujeme! Pokud se na tebe neusmálo štěstí, nezoufej – pořád můžeš studovat obor, který tě bude bavit. Ať už to nevyšlo u přijímaček, nebo tě vzali jinam, ale SSJS Tábor je tvojí vysněnou školou, pořád máš šanci se k nám dostat. Stačí podat přihlášku v rámci druhého kola přijímacího řízení na tříleté obory.

Podmínky přijímacího řízení jsou jednoduché – základním kritériem pro přijetí je průměrný prospěch ze závěrečného vysvědčení 8. třídy a pololetního vysvědčení 9. třídy základní školy. Dále budeš potřebovat lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti. 

Na každý z oborů můžeme přijmout jen omezený počet žáků, tak neváhej a podej přihlášku co nejdříve. Přihlášku můžeš poslat poštou nebo nám ji doručit osobně od středy 10. května do pátku 19. května.

A na jakých oborech máme ještě místo?

Kuchař – číšník

Jestli tě baví zkoušet nové chutě a v kuchyni jsi jako doma, bude tenhle obor pro tebe. Naučíš se všechno o zpracování a uchovávání potravin, zvládneš sestavit menu a vytvářet vlastní recepty. Kromě toho si osvojíš profesionální obsluhu hostů. A se znalostí dvou cizích jazyků můžeš po škole vyrazit sbírat zkušenosti do zahraničí. 

Láká tě kuchařina nebo práce číšníka? Zjisti si o oboru víc na našem webu. Momentálně máme prostor ještě pro 20 studentů.

Kuchař

 

Řezník – uzenář

Obor s tradicí pro všechny, kteří se nebojí pracovat rukama a mají rádi pořádný kus masa. Naučíš se pracovat s různými druhy masa – od velkých jatečných zvířat, přes zvěřinu, až po ryby a drůbež. Díky výrobě masných výrobků získáš znalosti také z kuchařiny. O uplatnění se bát nemusíš – kvalitních a kvalifikovaných řezníků je v tomhle odvětví málo a je po nich velká poptávka. 

Chceš se stát řezníkem? Zjisti si o oboru víc na našem webu. Momentálně máme prostor ještě pro 10 studentů.

Řezník

 

Na obou oborech se samozřejmě budeš potkávat s učiteli a mistry přímo z praxe, k dispozici dostaneš dostatek kvalitního vybavení a stejně jako tisíce našich absolventů, i tebe dokonale připravíme k závěrečným zkouškám. A maturitu si můžeš dodělat na nástavbě přímo u nás na škole. Přečti si další důvody, proč studovat právě u nás.

Už máš vybraný svůj obor? Tak neváhej a podej přihlášku co nejdříve. Čas máš do pátku 19. května. Výsledky zveřejníme ve středu 24. května