pozadí se studenty a logem školy

Jak na studium u nás? #2

Stanislav Färber Aktuálně

Přijímačky jsou za tebou a ty už určitě netrpělivě očekáváš výsledky. A protože víme, že čekání se někdy může zdát nekonečné, sepsali jsme pro tebe další kroky, které je potřeba udělat po zveřejnění výsledků, abychom se v září mohli potkat v lavicích. 

Kdy se dozvíš výsledky?

Pokud se hlásíš na učební obor, přijímačky jsi řešit nemusel/a – hlavním kritériem pro přijetí je tvůj průměrný prospěch na vysvědčení ze základní školy (konec 8. třídy a pololetí 9. třídy ZŠ) a tvá zdravotní způsobilost pro studium jednotlivých oborů. 

Na základě těchto kritérií jsme vytvořili pořadí uchazečů společně s informací o přijetí či nepřijetí. To najdeš od 22. dubna u nás na webu a také na vývěsce před budovou školy. Nebude tam uvedeno přímo tvoje jméno, ale tvé evidenční číslo, které jsi od nás dostal/a poštou.

Jestli se hlásíš na maturitní obor nebo na nástavbu, přijímačky už máš za sebou. Vyhodnocování jednotných přijímacích zkoušek má na starosti CERMAT, výsledky proto budeme znát nejpozději 28. dubna. Do dvou dnů po obdržení výsledků vytvoříme pořadí přijatých a nepřijatých uchazečů. 

Najdeš ho u nás na webu a na vývěsce před budovou školy. Bude tam uvedeno tvé evidenční číslo, které jsi od nás dostal/a poštou společně s pozvánkou na přijímačky. Všem nepřijatým zašleme poštou rozhodnutí o nepřijetí, proti kterému je možné se do 3 pracovních dnů od doručení odvolat. Přijatým dopis posílat nebudeme.

Student

Co dělat po zjištění výsledků?

Pokud jsi mezi přijatými, gratulujeme! Teď už zbývá jediné, doručit k nám do školy do 10 dnů od zveřejnění výsledků vyplněný zápisový lístek (netýká se uchazečů o nástavbu, ti zápisový lístek neodevzdávají). Můžeš ho donést osobně nebo poslat poštou. 

V případě, že nám zápisový lístek nedoručíš, budeme to brát jako projev toho, že o školu nemáš zájem. Místo pak nabídneme někomu z uchazečů, kteří skončili na přijímačkách pod čarou.

Jestli jsi pod čarou, nevěš hlavu! Máš ještě dvě možnosti – můžeš zkusit podat odvolání nebo využít další šanci v druhém kole přijímacího řízení. Informace o něm budeme postupně zveřejňovat na webu.

Je SSJS Tábor ta správná volba?

Je nám jasné, že volba střední školy není jednoduchá – přeci jen se rozhoduješ o místě, kde budeš trávit několik let, a které tě má skvěle připravit na budoucí povolání nebo na další studium. Abys to měl/a trochu jednodušší, rádi bychom ti připomněli pár důvodů, proč studovat právě u nás:

  • Máme prostupné obory: Na škole je celkem 11 oborů, každý je trochu jiný, ale všechny s dobrým uplatněním. Můžeš zkrátka studovat to, co tě bude bavit. A kdyby ti obor přeci jen nesedl, vždycky máš možnost ho změnit – stačí napsat rozdílové zkoušky.
  • Můžeš tu být sám sebou: Dbáme na to, aby ses ve škole cítil/a bezpečně. Na škole nemáme šikanu, a když už se náhodou nějaké problémy objeví, hned je vyřešíme. Navíc můžeš využít podporu metodika prevence, výchovného a kariérového poradce nebo školního psychologa. Umíme ti pomoct s jakýmkoli problémem – nezáleží, zda půjde o učení, kariéru nebo rodinné problémy, jsme tu pro tebe.
  • Skvěle tě připravíme: Ať si vybereš jakýkoliv obor, o uplatnění se bát nemusíš. Dostaneš skvělou přípravu – v hodinách se budeš potkávat s učiteli a mistry přímo z praxe, takže se vždy budeš učit aktuální informace. A je možné, že si práci najdeš už při studiu. 
  • Studuj jazyky přímo na škole: Jestli tě baví jazyky a chceš se v nich zdokonalit, můžeš to udělat přímo na naší jazykové škole. Kromě kurzů můžeš absolvovat i jazykové zkoušky. A kdo ví, třeba se po škole vydáš za prací nebo dalším studiem do světa.

A co o nás říká naše studentka Michaela Vacková?

Michaela Vacková

Studuji obor kuchař-číšník a musím říct, že to byla skvělá volba. Odborný výcvik vedou mistři ve svém oboru, takže vím, že dostávám opravdu kvalitní přípravu. Navíc jsem si ve škole našla hodně přátel – jsme tu opravdu skvělá parta. Rozhodně chci ve studiu na SSJS Tábor pokračovat, takže jsem si podala přihlášku na nástavbu.”

 

Přejeme ti hodně štěstí a doufáme, že se v září uvidíme v lavicích.

Potřebuješ se na něco zeptat? Napiš nám na skola@ssjs-tabor.cz nebo zavolej na +420 393 033 233 či +420 393 033 290.