Studenti

Exkurze Praha Karla IV.

hrubes Aktuálně

Rádi bychom se s vámi podělili o zážitky z odborné exkurze na Pražský hrad, které se zúčastnil druhý ročník studentů informačních služeb. Historická odborná exkurze se konala dne 14. 5. 2024 a byla součástí našeho dějepisného vzdělávacího programu, a poskytla studentům možnost prožít historii našeho hlavního města na vlastní kůži.
Mgr. Michálková nám byla celodenním průvodcem a zajímavým výkladem ( a všetečnými otázkami) ověřovala a propojovala to, co jsme si o katedrále sv. Víta pamatovali z výkladu ve škole i to, co jsme nastudovali z ´večerníčku´, jak paní profesorka označila film Katedrála o třech dějstvích s komentářem dr. Zdeňka Mahlera. Prohlédli jsme si nejen katedrálu, ale našli jsme pozůstatky starší stavby, kterým byl kostel Panny Marie, i stavby mladší.
Díky zakoupené vstupence jsme měli možnost prozkoumat i další známé památky hradního komplexu, prošli jsme baziliku sv. Jiří, Vladislavský sál, zatoulali se do Zlaté uličky, abychom se šťastně potkali u věže Daliborky.
Po krátkém odpočinku na zámeckých schodech jsme sestoupali dolů, prošli Malou stranu, Malostranské náměstí, Karlův most a kolem Klementina došli na Staroměstské náměstí.
Domů jsme se vrátili unavení ale spokojení.
Děkujeme za zajímavou návštěvu do minulosti.
Za třídu IS2 Klára Ch.