Informace ke studiu

Zápis do kurzů

Stáhnout (PDF, 267KB)

Oznamujeme všem uchazečům o studium cizích jazyků, že zápis do kurzů se bude konat dne

18. 9. 2019 od 15:00 hodin v budově školy

Bydlinského 2474  (II. učebnový pavilon, 1. patro, č. dveří 170).

 

EDISON – feedback

Myslím si, že tento projekt byl pro všechny přínosem. Účel byl rozhodně splněn, předávali jsme si se všemi cizinci své zkušenosti a znalosti o svých kulturách a tradicích. Nejhorším aspektem byla ovšem ignorance některých českých studentů, kteří nejenže neměli zájem komunikovat a dozvědět se něco nového, ale dávali to také okatě najevo. Těchto pár dní jsem si ale bez ohledu na to opravdu užila.
Eva K.

Poznali jsme partu skvělých lidí ze všech koutů světa. Naučili jsme se jiným kulturám, jazykům a zdokonalili svůj projev a znalosti anglického jazyka.
Jakub C.

Bylo to velmi přínosné. Dobrá zkušenost s cizím jazykem.
Míša

Skvěle zpestření výuky, studenti z EDISON projektu byli perfektně připraveni a umožnili nám nahlédnout do světa kultury jejich zemí. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací a vylepšili si jazykové schopnosti.

Donutilo mě to míň se bát anglické komunikace, i když třeba ne vše řeknu správně, tím, že sami studovali angličtinu (není to jejich státní jazyk), jsme se i více dokázali pochopit. Zároveň to byla dobrá motivace – když oni, proč ne já!
Líbí se mi, že teď mám alespoň nějaké základní povědomí o zemích, o kterých se přiznám, jsem nevěděla nic. :-)
Navíc – jde vidět, že s vůlí se dá naučit jakýkoli jazyk, i když se ho třeba ne všichni učili ve školách.
Naproti tomu se poněkud stydím za naše české studenty, jediné, co předvedli v ostatních třídách byl nezájem a neschopnost říci jednotlivou kloudnou větu.
Mersi

Edison projekt byl pro mě obrovským přínosem v oblasti jak jazykové tak v poznání jiných zemí a jejich kultur. Po prezentaci nejednoho zahraničního studenta cítím chuť navštívit a více poznat jeho zem. Takových projektů, jako byl Edison, bych se mohla zúčastňovat neustále, jelikož nic nás cizí jazyk nenaučí tak perfektně jako spontánní konverzace s lidmi, se kterými si jinak, než anglicky nepokecáš.
Pavla Š.

EDISON projekt byl velkým přínosem jak po jazykové stránce tak po stránce sociální. Myslím, že by se školy měly zaměřit na takové projekty nebo aspoň jim podobné jelikož žádná učebnice nás nenaučí tolik, co osobní zkušenost, vlastní zážitky. Zkrátka byla jsem nadšená, protože ´výuka´ tzv. ´KŘEST OHNĚM´ →JDI A MLUV je nejlepší, co může být. A i za těch pár dní strávených s lidma jiných kultur komunikujících pouze angličtinou, se na sobě dají pozorovat jazykové pokroky.
Petra

Myslím, že projekt EDISON byl velmi zajímavý a přínosný jak pro nás žáky – měli jsme možnost se dozvědět plno informací o určitých zemích a také konverzovat v angličtině, tak pro skupinu cizinců – ti mohli na vlastní kůži zažít a poznat naše zvyky, kulturu atd. Cizinci byli velmi milí a ochotní.
Karolína

Projekt EDISON byl přínosem jak pro mě tak pro celou třídu. Zdokonalil jsem se v používání angličtiny a poznal nové kultury. Všichni studenti z projektu byli komunikativní a rozšířili naše znalosti.
V.Vojta

EDISON PROJECT
-Nejlepší jazyková zkušenost jakou studenti mohou mít
-Našel jsem nové přátele z různých zemí
-Velké odklonění od stereotypu
-Naučil jsem se pár nových slovíček z jiných jazyků
Patrik H.

Projekt Edison považuji za veliký přínos jak po jazykové stránce, tak po vědomostní.. informace o různých kulturách z celého světa se naživo jen tak nedozvíme, jelikož ty lidi nemáme šanci jinak potkat. Díky Edisonu jsem změnil hodně osobních názorů a pohledů na věc. Škoda, že celá zkušenost trvala jenom týden.
Ivan K.

PROJEKT EDISON

V posledním zářijovém týdnu se škola zapojila do projektu EDISON a do výuky zavítali studenti/vysokoškoláci z různých zemí světa. Výzvou k účasti pro nás bylo především to, že hlavním komunikačním nástrojem byla angličtina a nabídla se nám jedinečná příležitost okořenit běžnou výuku zcela netradičním způsobem – přímou komunikací se zahraničními stážisty.
Naši studenti měli možnost získat informace o zemi, ze které stážisté přijeli, seznámit se s kulturními tradicemi i jejich každodenními zvyklostmi, navázat přátelství. Současně dostali příležitost představit naši zemi, město Tábor, kulturu, obyčeje i sebe sama.

Mgr.Jitka Kubů


Dne 9.září 2015 proběhlo ve Studijním a informačním centru školy předání certifikátů úspěšným absolventům cambridgeských jazykových zkoušek KET, PET a FCE.


Na startu – zápis do jednoletého kurzu s denní výukou

V pátek 28.8. 2015 v 9,00 hodin, proběhne první schůzka uchazečů o studium anglického jazyka v jednoletém kurzu cizích jazyků s denní docházkou. Uchazečům se představí vyučující, proběhne kontrola zápisové dokumentace (přihlášky, platby, dodatečné předání kopie maturitních vysvědčení) a uchazeči budou podrobeni vstupnímu diagnostickému ověřování znalostí.


Pokud zvažujete studium na naší škole, ale nejste zatím přihlášeni, přijďte také! Ke studiu se mohou hlásit i zájemci, kteří budou skládat maturitní zkoušku v podzimním termínu.


Těšíme se na viděnou na odloučeném pracovišti v budově JŠ, Bydlinského 2859.


Mgr. Gabriela Chmelíková, Mgr.Jitka Kubů a Mgr. Radek Cícha


ZKOUŠKY NANEČISTO

Pro všechny zájemce o zkoušky KET, PET a FCE , které se budou konat v červnu termínu 2012, jsme vypsali ještě jeden termín Mock Listening Test – tentokrát se přezkoušení bude konat v Českých Budějovicích – SOBOTA – 21. dubna 2012 – od 9 hodin.

Registrujte se prosím on line na www.elec.eu: ZDE

Mock Listening Test
Chystáte se ke zkoušce KET, PET, FCE nebo CAE? Za malý poplatek si můžete vyzkoušet poslechovou část testů (“Mock Listening Test” MLT) s okamžitou opravou.
PODROBNOSTI NAJDETE ZDE

MOCK PET /FCE – Oral Part
Day: Tuesday 27th March
Time: 1 p.m.
Price: 200 Czk

Nabízíme zájemcům o mezinárodní zkoušku PET/FCE, aby se nechali prověřit z komunikačních dovedností.
Hlaste se, prosím, u Mgr. Jitky Kubů (603 570 158), nejpozději do pondělí 26. 3. do 14:00.

Evropské centrum jazykových zkoušek (European Language Examination Centre – ELEC) zařadilo naši školu do sítě svých partnerských center. Síť tvoří vybrané základní a střední školy rovnoměrně pokrývající celé území Jihočeského kraje. V úzké spolupráci s ELEC tak můžeme našim žákům a studentům nabídnout jedinečnou možnost absolvovat jazykovou přípravu zakončenou prestižními mezinárodně uznávanými zkouškami Cambridge English a ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom Deutsch), a to přímo na půdě naší školy. Další informace o jednotlivých zkouškách naleznete na webových stránkách Evropského centra jazykových zkoušek (http://www.elec.eu/)

Dnem 26.1.2012 zahajuje JŠ s právem státní jazykové zkoušky novou etapu své činnosti, protože se stává partnerskou školou Evropského centra jazykových zkoušek. Již letos na jaře bude možné složit u nás v Táboře například cambridgeskou zkoušku v úrovni PET či FCE. Od září 2012 budeme otevírat přípravné jazykové kurzy k těmto a dalším mezinárodním jazykovým zkouškám.

Dne 26. 9. 2011 proběhla akce “kulový blesk” ve výuce jazyků. Žáci měli možnost si vyzkoušet (bez předchozího oznámení) výuku chorvatštiny, francouzštiny, latiny a dalších jazyků, které ve svém standardním rozvrhu nemají. Tímto jsme se zapojili do oslav 10. výročí Dne evropských jazyků.

Stávající nabídka kurzů je prodloužena do odvolání. Dodatečný zápis je možné provést i po datu 14. 9. 2011 – informace podá asistentka Bc. Jana Kučerová – kontaktovat ji lze mailem: kucerova.jana@ssjs-tabor.cz, případně telefonicky +420 381 252 414.

Zápisy do jazykových kurzů budou realizovány dne 14. 9. 2011 od 16,00 hodin v budově Jazykové školy, Bydlinského 2859.

Pod následujícím odkazem je možno si stáhnout průvodní informace k učebnímu plánu speciálních kurzů jazyků, které nabízíme ve školním roce 2011-12: ZDE.

Podrobnější informace budou na webové stránky školy vloženy v průběhu měsíce října.

V době jarních prázdnin nebude v průběhu týdne od 28. 2. do 4. 3. 2011 probíhat výuka v dopoledních, odpoledních a večerních kurzech. Výuka opět začíná v týdnu od 7. 3. 2011.

Děkujeme za pochopení.

Zahajovací setkání pro studenty přihlášené do odpoledních (večerních) kurzů jazyka (platí jak pro ty, kteří vyplnili elektronické on-line přihlášky, tak pro osobně přihlášené) se bude konat dne 20. září (pondělí) od 16,00 hodin na pavilonu Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Tábor, Bydlinského 2859. Zveme i případné nové zájemce k nezávazné návštěvě! Mapka pro usnadnění orientace zde. Případné dotazy směřujte na e-mail jazykovka@ssjs-tabor.cz.

Jednoletý pomaturitní kurz anglického jazyka bude zahájen dne 30. 8. 2010 v 9:00 diagnostickým testem v budově JŠ, Bydlinského 2859. Vlastní výuka v kurzu začíná ve středu 1. 9. 2010 tamtéž.

Zápis do nového školního roku trvá celé léto. Využijte možnosti elektronické on-line přihlášky v příslušném menu (dle typu vybraného kurzu). Po vyplnění požadovaných údajů vás budeme kontaktovat ve věci vlastního zápisu do kurzu.

Dnešním dnem (1. 6. 2010) byla ukončena výuka ve všech odpoledních a večerních kurzech ve školním roce 2009/2010. Těšíme se na vás v příštím školním roce!

Školský vzdělávací program pro jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky

Dokument lze stáhnout zde.

Manuál pro tvorbu školských vzdělávacích programů na jazykových školách s právem státní jazykové zkoušky

Dokument lze stáhnout zde.