Studenti

Proč studovat u nás?

Stanislav Färber Aktuálně

Proč studovat u nás?

Výsledky prvního kola přijímacího řízení jsou zveřejněny a před tebou teď stojí důležité rozhodnutí – na jakou školu se zapsat? Je nám jasné, že to není jednoduchá volba. Přeci jen se rozhoduješ o místě, kde budeš trávit několik let a má tě kvalitně připravit na budoucí povolání nebo studium na vysoké. Abys to měl/a trochu jednodušší, sepsali jsme pro tebe pár důvodů, proč studovat právě u nás:

1. U nás ti nebude nic chybět

V areálu školy ti nebude nic chybět – máme vlastní tělocvičnu, venkovní sportoviště i domov mládeže. Stejně tak nemusíš mít strach, že by ses neměl/a na čem učit. Pro všechny obory máme dostatek kvalitního vybavení.

2. Skvěle tě připravíme

Ve výuce se budeš potkávat s učiteli a mistry přímo z praxe. Díky tomu se vždy budeš učit aktuální informace a na závěrečné zkoušky i budoucí povolání budeš skvěle připraven/a. A pokud se chceš zdokonalit v cizích jazycích, můžeš to udělat v jazykovce přímo ve škole.

3. Můžeš tu být sám sebou

Je pro nás důležité, aby ses u nás cítil/a v bezpečí. Na škole nemáme šikanu – pokud se náhodou objeví, hned s ní zatočíme. A když budeš potřebovat pomoct s jakýmkoliv problémem, můžeš se obrátit na metodika prevence, výchovného a kariérového poradce nebo školního psychologa.

4. Máme prostupné obory

Když v průběhu studia zjistíš, že tě obor nebaví nebo ti nejde, nemusíš se zbytečně trápit. Obor v rámci školy můžeš při studiu změnit za jednodušší i složitější.

Další důvody pro studium u nás najdeš tady.

student - geometrie
Jaké kroky je potřeba udělat po přijímačkách?

  • Přijímačky vyšly a ty už máš jasno

Gratulujeme a budeme se na tebe těšit! Proto, abychom se v září mohli potkat v lavicích, je potřeba udělat ještě jeden krok – podat zápisový lístek.

Studentem se totiž stáváš teprve po odevzdání zápisového lístku. Lístek musíš odevzdat do 10 pracovních dní ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí, čas máš tedy u tříletých oborů do pátku 6. 5. 2022 a u čtyřletých do pátku 13. 5. 2022. Zápisový lístek ti dají nebo už dali na základní škole. K nám ho vyplněný doruč osobně nebo pošli poštou.

Pokud nám zápisový lístek nedoručíš, budeme to brát jako projev toho, že o školu nemáš zájem. Místo pak nabídneme někomu z uchazečů, kteří skončili na přijímačkách pod čarou.

  • Přijali tě jinam, ale ty bys nejradši k nám

Přijímačky ti vyšly na jiné škole a u nás jsi skončil/a pod čarou. Pokud je pro tebe SSJS Tábor vysněnou školou, pořád máš šanci se k nám dostat. Zápisový lístek ale pro jistotu podej na škole, kam tě přijali. U nás můžeš zkusit štěstí s odvoláním. To podá tvůj zákonný zástupce do 3 dnů od přijetí rozhodnutí (více o tom, jak na odvolání, se dozvíš tady). Pak už jen stačí počkat 10 dní na to, jestli se uvolní nějaké místo.

Pokud s odvoláním uspěješ, dostaneš písemné potvrzení o přijetí. S potvrzením si pak dojdeš pro zápisový lístek na školu, kam jsi ho původně odevzdal/a. Škola ti ho vydá, ty ho znovu vyplníš a odevzdáš k nám. Opět na to budeš mít 10 dní od potvrzení přijetí.

  • V prvním kole to nevyšlo ani na jedné škole

Během přijímaček se ti moc nezadařilo a na obou školách jsi skončil/a pod čarou? Nemusíš věšet hlavu, máš ještě dvě možnosti. I v tomhle případě můžeš zkusit podat odvolání. Určitě také využij další šanci v druhém kole přijímacího řízení. Více informací o druhém kole přijímacího řízení se dozvíš TADY (odkaz bude funkční až 6. 5. 2022 pro tříleté obory a 13. 5. 2022 pro čtyřleté obory).

studentka - Beseda