Studenti

Proč studovat u nás #2?

Stanislav Färber Aktuálně

Nevyšlo ti první kolo přijímaček nebo tě přijali jinam, ale SSJS Tábor je tvojí vysněnou školou? Nevěš hlavu, ještě pořád máš šanci se k nám dostat. Stačí využít příležitost a zúčastnit se druhého kola přijímacího řízení. 

Základním kritériem pro přijetí je  průměrný prospěch ze závěrečného vysvědčení 8. třídy a pololetního vysvědčení 9. třídy základní školy. Na každý z oborů můžeme přijmout jen omezený počet žáků, tak neváhej a podej přihlášku co nejdříve. Čas máš do 20. května. 

A na jaké obory se ještě můžeš přihlásit?

Tříleté obory

Řezník – uzenář

Jestli máš rád/a pořádný kus masa a nebojíš se pracovat rukama, bude tenhle obor pro tebe. Naučíš se zpracovávat různé druhy masa a nakoukneš pod pokličku také kuchařině. O uplatnění a dobrý plat se bát nemusíš – po kvalifikovaných řeznících je opravdu velká poptávka.

Kuchař – číšník

Obor pro všechny, kteří se rádi motají v kuchyni, objevují nové chutě a láká je práce s lidmi. Získáš široký přehled v gastronomii – od přípravy pokrmů, přes obsluhu až po řízení podniku. Se znalostí dvou cizích jazyků můžeš po škole zkusit prorazit v zahraničí nebo si otevřít vlastní podnik.

Instalatér 

Pokud tě zajímá práce na stavbě a nebojíš se zacházet s vodou a plynem, pak bude instalatér ta pravá volba. Naučíš se montovat rozvody, udržovat a opravovat vodoinstalační, vytápěcí a plynová zařízení. Dobře placenou práci najdeš snadno a pokud tě láká podnikání, nebudeš muset investovat moc času a financí – pro začátek ti stačí jen kufr s nářadím.

U všech těchto oborů si můžeš dodělat maturitu přímo na škole – na nástavbě zaměřené na podnikání.

řezník

Čtyřleté obory

Hotelnictví 

Obor pro ty, kteří si užívají ruch hotelů a pohostinství a baví je práce s lidmi. Poznáš, co všechno obnáší hotelový provoz od recepce až po vrcholový management. Snadno se uplatníš v hotelu, restauraci i v turistických kancelářích. Připraven/a budeš i na vedoucí pozice nebo další studium na vysoké.

Ekonomika a podnikání

Jestli tě láká obchod, finance a podnikání, jsi na správném místě. Porozumíš ekonomice, zvládneš účetnictví, naučíš se vést tým a osvojíš si základy marketingu. S tímhle oborem budeš mít široké uplatnění, práci najdeš v soukromých firmách i na úřadech. Můžeš také rozjet podnikání nebo pokračovat na vysokou.

Informační služby

Pokud miluješ vůni knih a atmosféru knihoven, bude tenhle obor pro tebe. Naučíš se pracovat s informačními zdroji, osvojíš si základy psychologie a zvládneš grafiku i tvorbu videí. Práci najdeš v knihovnách, centrech volného času i v soukromých firmách. Můžeš také pokračovat na vysokou.


Už máš vybraný svůj obor? Tak neváhej a podej přihlášku co nejdříve. Čas máš do 20. května. Výsledky zveřejníme v pondělí 23. května.

Studenti s mobilem