Odborná exkurze v Muzeu Policie ČR: žáci zažili nezapomenutelný den

hrubes Aktuálně

Ve středu 5. června se žáci druhého ročníku oboru Veřejnosprávní činnost vydali na odbornou exkurzi do Muzea Policie ČR. Tato návštěva byla nejen vzdělávací, ale také mimořádně inspirativní, neboť jim umožnila nahlédnout do historie a současnosti české policie.
Exkurze začala prohlídkou stálé expozice, která mapuje dějiny policie od jejích počátků až po moderní dobu. Nechyběly ani zajímavé příběhy o významných případech, které česká policie řešila.
Jedním z nejzajímavějších exponátů byla replika starého policejního vozu z 30. let minulého století. Žáci si také mohli vyzkoušet interaktivní exponáty, které simulují práci kriminalistů při vyšetřování trestných činů. Zjistili, jak se sbírají otisky prstů, jak funguje balistická analýza a jaké technologie se dnes využívají při řešení zločinů.
Tato odborná exkurze byla pro žáky nejen cenným doplněním jejich studia, ale také inspirací k dalšímu vzdělávání a osobnímu rozvoji. Díky této návštěvě získali hlubší pochopení pro práci policie a význam této instituce pro společnost.