Studenti

Jak na studium u nás?

Stanislav Färber Aktuálně

Podání přihlášek je za námi, teď už tě čeká přijímací řízení. V první řadě ti chceme poděkovat za tvou přihlášku, moc si vážíme toho, že chceš studovat na SSJS Tábor.
A teď k přijímacímu řízení, jak to u nás vlastně funguje? Vše důležité, včetně tipů k testům, jsme pro tebe shrnuli v přehledu níže.

1. Hlásíš se na maturitní obor

V tom případě tě čeká jednotná přijímací zkouška –⁠ testy z češtiny a matiky. Veškeré informace a tipy k jednotné přijímací zkoušce najdeš na stránkách CERMATU. Můžeš si tam také procvičit testové otázky a úlohy. Tahle zkouška tvoří 60 % celkového hodnocení, dalších 40 % jsou body za tvůj průměrný prospěch na vysvědčení ze základní školy (konec 8. třídy a pololetí 9. třídy ZŠ). Přijímačky se konají 13. a 14. dubna, náhradní termín je 10. a 11. května.

2. Hlásíš se na učební obor

V tom případě přijímačky neřešíš –⁠ hlavním kritériem bude tvůj průměrný prospěch na vysvědčení ze základní školy (konec 8. třídy a pololetí 9. třídy ZŠ). Dále bereme v potaz tvou zdravotní způsobilost pro studium jednotlivých oborů.

3. Hlásíš se na nástavbu

Stejně jako zájemce o maturitní obory, i tebe čeká jednotná přijímací zkouška z češtiny a matiky. Ta má v tomto případě v celkovém hodnocení váhu 100 %. V případě rovnosti bodů bude rozhodovat průměr známek z češtiny, matiky a cizího jazyka na vysvědčení za první pololetí 3. ročníku učebního oboru, který jsi absolvoval/a. Přijímačky se konají 13. a 14. dubna, náhradní termín je 10. a 11. května. Abys mohl/a zahájit studium na nástavbě, budeme od tebe potřebovat doložit úspěšné ukončení vzdělávání v oboru s výučním listem.

Podrobné informace k přijímacímu řízení (včetně výčtu oborů, u kterých budeš potřebovat potvrzení o zdravotní způsobilosti) najdeš tady. A pokud tě čekají přijímačky, určitě koukni na naše tipy, jak se co nejlépe připravit.

Studenti

Nemůžeš už se dočkat září? Nového prostředí, přátel, zkušeností a znalostí? Naši školu už jsi pravděpodobně prozkoumal/a dopodrobna, ale i tak ti připomeneme, na co se u nás můžeš těšit.

Určitě musíme zmínit, že v areálu školy je vše, co budeš potřebovat. Kromě moderních tříd, knihovny a studijního centra máme vlastní venkovní sportoviště a 3 tělocvičny. Pokud nebydlíš v Táboře, můžeš se ubytovat v našem domově mládeže, který je přímo v areálu školy. Mimochodem, v areálu školy je i skvělá jídelna.

I ve výuce získáš ten nejlepší základ –⁠ k dispozici dostaneš kvalitní vybavení, budeš se potkávat s učiteli a mistry z praxe a o uplatnění se rozhodně bát nemusíš. Navíc je možné, že práci získáš už při studiu.

A jestli pochybuješ o tom, zda jsi zvolil/a špatný obor, nemusíš se ničeho bát. Když zjistíš, že tě to nebaví, můžeš v průběhu studia obor změnit –⁠ je to jednoduché, stačí napsat rozdílové zkoušky. 

Je nám jasné, že nejvíc dáš na reálné recenze absolventů nebo našich aktuálních studentů. Přečti si, co o nás říká Lenka Pokrupová, která studuje třetím rokem cukrařinu:

Lenka PokrupovaOd malička ráda peču, takže jsem si nemohla vybrat lepší obor. Jsem moc spokojená, vše, co jsem se naučila, splnilo má očekávání, která jsme od školy měla. Pedagogové nás výborně připravují na účast v celostátních cukrářských soutěžích, kde téměř vždy máme ta nejlepší ocenění. Studium na SSJS Tábor nekončím, budu pokračovat na maturitním oboru.

Přejeme ti hodně štěstí u přijímaček a doufáme, že se v září uvidíme v lavicích. Výsledky přijímacího řízení zveřejníme na úřední desce školy a na webu – o všem tě budeme informovat. 

Potřebuješ se na něco zeptat? Napiš nám na skola@ssjs-tabor.cz nebo zavolej na +420 393 033 233 či +420 393 033 290.

Studentka v knihovně