21.3.2018: Slavnostní vyhlášení výsledků Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka

Dne 21. 3. 2018 proběhlo v pražském kině Lucerna slavnostní vyhlášení výsledků Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka. Zúčastnily se jí dvě studentky ze třídy IS3, které do této soutěže zaslaly své práce.
Program začínal v jedenáct hodin, uváděla ho moderátorka Běla Popovičová. V úvodu vzpomněla na tragickou smrt studenta hotelové školy Filipa Venclíka, na jehož počest je soutěž pořádána.
Soutěž byla v minulosti vyhlašována pro pražské střední školy, od roku 2006 se stala celostátní akcí. Podporuje ji Hotelová škola Radlická, na které Filip Venclík studoval, a Nadační fond Filipa Venclíka, který založil jeho otec, režisér Vlastimil Venclík. Vyhlášení provázela kulturní vložka, písně zde zazpívala účastnice soutěže Moje tvář má známý hlas Aneta Krejčíková. Vítězné práce v jednotlivých kategoriích předčítali herci pražských divadel Taťána Fischerová a Ladislav Frej. Ceny předával pan Vlastimil Venclík. Vyhlášení soutěže bylo obrovským zážitkem. I když jsme se ve velké konkurenci neumístily, odnesly jsme si skvělé pocity.
Lenka Jelínková, Denisa Šourková- třída IS3