22. 3. 2017: Slavnostní vyhlášení výsledků Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka

Dne 22.3.2017 se zúčastnili žáci naší školy ( Jiří Burda- IS1, Lenka Jelínková – IS2, Johana Timplová – IS3) slavnostního vyhlášení výsledků Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka v pražském kině Lucerna.
Program začínal v jedenáct hodin, uváděla ho moderátorka Běla Popovičová. V úvodu vzpomněla na tragickou smrt studenta hotelové školy Filipa Venclíka, na jehož počest je soutěž pořádána. Zároveň připomněla herce a dabéra pana Michala Pavlatu, který v minulých ročnících četl vítězné práce, ale bohužel v letošním roce zemřel.
Soutěž byla v minulosti vyhlašována pro pražské střední školy, od roku 2006 se stala celostátní soutěží. Podporuje ji Hotelová škola Radlická, na které Filip Venclík studoval, a Nadační fond Filipa Venclíka, který založil jeho otec, režisér Vlastimil Venclík. Vyhlášení provázela kulturní vložka, a to jazzové duo – saxofon a klávesy. Vítězné práce v jednotlivých kategoriích předčítaly slavné osobnosti, například Taťána Fischerová, a ceny předával pan Vlastimil Venclík. Vyhlášení soutěže bylo obrovským zážitkem. I když jsme se ve velké konkurenci neumístili, odnesli jsme si skvělé pocity.
Doufám, že jsem Vás inspiroval k účasti v dalším ročníku této literární soutěže, protože slavnostní vyhlášení výsledků v kině Lucerna stojí za to.