10. 4. 2014: Pokračuje ETwinningový projekt Literatúra bez hranic

S ubíhajícím školním rokem postupují práce na mezinárodním ETwinningovém projektu Literatúra bez hranic, od ledna bez chorvatským partnerů, kteří z další účasti na projektu kvůli organizačním překážkám odstoupili. Z naší strany se účastní studenti druhého ročníku oboru Informační služby
Všechny tři týmy splnily jeden ze stěžejních úkolů – vizualizaci vybraného literárního díla. Slovenští studenti zvolili pro Rysavou jalovicu Martina Kukučína formu videa, přičemž vynikající vlastní herecké výkony podložili hudbou. Stejně postupovali i polští partneři, kteří ztvárnili Legiendu o Čeche, Ruse i Leche. Naši studenti se rozhodli vytvořit fotokomiks podle předlohy Karla Havlíčka Borovského Král Lávra. Znamenalo to zahrát celé dílo v kostýmech (role statistů se zhostily i studentky prvního ročníku), nafototit jednotlivé sekvence, ve speciálním programu upravit obraz, doplnit kreslené pozadí a celé dílo sestříhat, namixovat a doplnit hudbou. Studenti zvládli celý úkol v hodinách předmětu Informační technologie ve službách pod vedením vyučujícího Stanislava Färbera na jedničku.
Výsledek lze shlédnout na stránkách projektu, kde jsou umístěny i interpretace partnerských děl a originální texty předloh. Projekt bude pokračovat další etapou – nahráváním úryvku z Rysavé jalovice ve vícejazyčném podání. Naši studenti se už s vervou pustili do překladu slovenského textu.

PhDr. Daniela Novotná

Přiložené fotografie