4 prosince 2009, Táborský deník: Děti daly přednost knihovně před televizí

Soběslav – Sobotní dopoledne 28. listopadu vylákalo do soběslavské knihovny spoustu malých čtenářů. Před branami knihovny na ně čekal předvánoční prodej dětských knih.

Jakmile za sebou dveře knihovny zavřeli, donesl se k jejich uším sborový zpěv pěveckého souboru dětí z Veselí nad Lužnicí a Zvěrotic pod vedením Mgr. Milušky Žákové. Navíc se noví dětští čtenáři mohli do soběslavské knihovny právě v onen den zaregistrovat zdarma.

 

Potom se ale již vrhli na bohatý program, který připravily paní knihovnice spolu s námi, studenty 1. a 2. ročníku knihovnictví v Táboře.

A co jsme si pro naše malé čtenáře připravili? Vánoční vystřihovánky a kvízy, zimní hádanky, vystřihování sněhových vloček, výrobu čertů, Mikulášů a andělů a spoustu dalších her a soutěží. Kromě toho vyráběli za pomoci paní knihovnice pečivo z vizovického těsta. Po splnění všech úkolů na děti čekala sladká odměna a udělení pamětního listu.

 

Podle rozjasněných dětských tváří jsme poznali, že se dětem naše hry a soutěže líbily a nelitovaly sobotního dopoledne, což bylo také znát na vysoké účasti.

Přes sto malých čtenářů dalo přednost sobotnímu Dni pro dětskou knihu před sledováním televize. To nás, studenty, ohromně potěšilo a přesvědčilo, že děti ze Soběslavi čtou a navštěvují knihovnu velmi rádi.

 

 

studentka 2. ročníku knihovnictví v Táboře

Ludmila Kodadová

Přiložené fotografie