27. 11. 2010: Den pro dětskou knihu v Městské knihovně Soběslav

V sobotu 27. listopadu 2010 ožil bývalý soběslavský hrad jako v pohádce Ať žijí duchové! Konala se zde totiž akce „Den pro dětskou knihu“. Úvodní vystoupení dětských pěveckých sborů z Veselí nad Lužnicí a ze Zvěrotic nastolilo tu správnou vánoční atmosféru a pak už se děti rozběhly po knihovně. Studentky prvního a druhého ročníku knihovnictví pro ně připravily speciální program a tak děti celé dopoledne pobíhaly od stanoviště ke stanovišti a kreslily, vybarvovaly, skládaly puzzle a vyráběly knižní záložky. Soudě podle spokojených úsměvů je to moc bavilo a odměna v podobě bonbónů byla sladkou tečkou každého úkolu. Rodiče i prarodiče si mohli krátit čekání prohlídkou výstavy „Knihožrouti,“ která mapuje dvouleté aktivity studentů knihovnictví v rámci projektu OP VK Studenti knihovnictví knihovnám. Po Městské knihovně v Táboře a Soběslavi se výstava v novém roce přesune do Městské knihovny v Plané nad Lužnicí.
Předadventní sobota se v Soběslavi opravdu vydařila a je skoro jisté, že malí návštěvníci si do hradní knihovny najdou cestu dříve než za rok.
Akce byla součástí projektu OP VK Studenti knihovnictví knihovnám.

Veronika Nováková, studentka 2. ročníku knihovnictví

 

Akce proběhla jako součást projektu Studenti knihovnictví knihovnám podpořeného grantem z Operačního programu zdělávání pro konkurenceschopnost. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Přiložené fotografie