17. 2. 2011: Cyklus přednášek o formách práce s dětským čtenářem

Cyklus pěti přednášek pro třídu KS2 spojoval fenomén dětského čtenáře jako skutečného i potencionálního klienta knihoven. Lektor, psycholog Mgr. Vladimír Jelen působí v oblasti školení týmových aktivit a team buildingu a v tomto duchu se nesl celý cyklus.
Zdánlivě různorodá témata přednášek (Týmová práce a kreativita v knihovnictví, Informovanost dětských a dospívajících čtenářů, Publikační a prezentační dovednosti) byla propojena v logicky navazující pásmo střídající poslech s různorodými aktivitami, takže o zábavu nebyla nouze. Víte, jakou šanci máte na přežití při ztroskotání letadla v kanadské divočině? Zvládnete to lépe sami nebo ve skupině? Dokážete včas rozpoznat hrozící konflikt? Umíte mu předcházet? Vadí vám malovat rukama místo štětcem? Odpovědi na tyto a další otázky napověděly studentům hodně o nich samých i jejich kamarádech (a učitelích). A sledovat profesionální vedení takovéto akce bylo také poučné, vždyť většina studentů už si organizování menších či větších akcí pro děti vyzkoušela na vlastní kůži.
Přednášky byly poslední akcí projektu Studenti knihovnictví knihovnám.

PhDr. Daniela Novotná

 

 

Akce proběhla jako součást projektu Studenti knihovnictví knihovnám podpořeného grantem z Operačního programu zdělávání pro konkurenceschopnost. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Přiložené fotografie