Hledání práce – neuvoo.cz

Už jste zkusili neuvoo?

Práce hned za rohem, anebo na jiném světadílu, to všechno nabízí neuvoo.cz. Jde o vyhledávač volných pracovních míst, který nově funguje také v České republice. V podstatě si lze představit vyhledávač jako např. Google, ale pouze pro pracovní příležitosti. V současné době ukazuje v Čechách okolo 400 000 volných míst. neuvoo funguje v 59 zemích světa a z české stránky se návštěvník snadno dostane na ty ostatní. Ihned tak zjistí, jaká je situace na pracovním trhu v Británii, Kanadě, jižní Americe nebo třeba na Novém Zélandu.

Vyhledávač je velice jednoduchý na ovládání. Najít práci může návštěvník nejen podle lokality nebo názvu pracovní pozice, ale také podle klíčového slova. Tak si může nechat zobrazit například nabídky od konkrétního zaměstnavatele nebo s určitou pracovní náplní. Veškeré tyto služby pro kandidáty jsou zdarma.

„Naším cílem je, aby byl server neuvoo dostupný uchazečům ve většině evropských zemí,“říká Lucas Martinez, spolumajitel neuvoo.com.

Jak internet pomáhá při hledání práce

V dnešní době už na internetu závisí mnoho věcí. Vybíráme si, co koupíme, co uděláme nebo dokonce koho si vezmeme. Proto není divu, že také trh hledání práce se už téměř přesunul do online prostředí. Jak co nejlépe využít internet k hledání práce snů?

Základem je samozřejmě kvalitní životopis. Existuje mnoho webových stránek, kde si uživatel může vytvořit perfektně vypadající CV, stačí jen vložit údaje. Takže nezoufejte, pokud si nejste jisti formátováním a úpravou textu. I tak můžete mít životopis profesionálně zpracovaný.

Networking je další velice důležitý přínos internetu. Obzvláště pokud se vaše kariéra ubírá spíše administrativním/kancelářským směrem, rozhodně nevynechejte možnost se seznámit s kolegy a potenciálními zaměstnavateli. Nejlépe v tomto ohledu fungují sociální sítě, např. Linkedin je k podobnému účelu přímo stvořen.

Třetím důležitým bodem je samotné hledání práce online. Dnes jsou k dispozici jak nabídky personálních agentur nebo pracovních portálů, tak i vyhledávače pracovních nabídek. Ty sdružují všechny nabídky na jedno místo, kde v nich pak uživatel jednoduše vyhledává.

neuvoo.cz je vyhledávač pracovních nabídek neboli pracovní agregátor. Sdružujeme nabídky z personálních agentur, pracovních portálů a také přímo od zaměstnavatelů. Uživatel si je pak může filtrovat podle lokality, oboru nebo jakéhokoliv klíčového slova. Snadno se mu tedy zobrazí i třeba práce na částečný úvazek či pozice pro ZTP. V současné době máme na webu okolo 350 000 nabídek pouze v České republice,“ uvádí Barbora Pangrácová z neuvoo.cz.

Kolik jazyků umíš, tolik pracovních nabídek dostaneš

Díky globalizaci dnes firmy kladou stále větší důraz na své zaměstnance v oblasti jazyků. Mnoho lidí je minimálně biliguální a ke své práci už třeba svůj mateřský jazyk ani nepoužívají. Každopádně, umět druhý jazyk perfektně rapidně zvyšuje šanci na získání vysněné práce.

Celosvětová čísla mluví jasně. Téměř 60 % všech volných pracovních pozic vyžaduje druhý jazyk na perfektní úrovni. Na prvním místě je samozřejmě angličtina. Za ní se umísťuje němčina, a to především v technických odvětvích, financích, nových technologiích a zdravotnictví.

Průzkumy a odhady však přinášejí i překvapivá zjištění. Podle společnosti Adecco a Centra pro sociologické výzkumy ve Španělsku se budou v roce 2016 po celém světě nejvíce cenit uchazeči se španělštinou, portugalštinou, italštinou, francouzštinou, němčinou a samozřejmě angličtinou.

Neuvěřitelných 89,9 % všech pozic vyžaduje alespoň druhý jazyk alespoň na komunikativní úrovni. Franouzština je na seznamu nejžádanějších jazyků bezpochyby proto, že je oficiálním jazykem ve více než 30 zemích a navíc je jedním z pěti oficiálních jazyků OSN. Kromě toho je často vyžadována v turismu a farmaceutice.

Velice zajímavý je však rozmach portugalštiny a italštiny. Italština zažila v Evropě v posledních letech obrovský boom, především ve Španělsku. Portugalština je stále častější už díky tomu, že je oficiálním jazykem Brazílie a v dalších pěti státech a díky vzrůstající ekonomice latinskoamerických zemí má pravděpodobně velmi slibnou budoucnost.

Je třeba vyjmenovávat další důvody, proč je dobré pilovat další jazyk? Například podle Laury Centeno z neuvoo vydělávají lidé, kteří umí druhý jazyk v průměru o 20 % více než ti, kteří si vystačí se svým mateřským. Nyní je rozhodně nejvyšší čas začít na svém jazykovém vybavení pracovat.

A jak se jednoduše zorientovat ve volných pracovních místech? Koukněte na neuvoo.cz, vyhledávač pracovních příležitostí, který má k dispozici v průměru okolo 400 000 volných pozic v České republice. Funguje v 55 zemích světa a návštěvník se po pár kliknutí zjistí volná místa v jakékoliv z jeho vysněných zemí.

Nezaměstnaní absolventi? Existuje řešení!

Dnes je již více než jasné, že samotné dokončení vysoké školy k získání vysněné práce nestačí. Stále více firem klade největší důraz na praxi, ideálně pak spojenou se vzděláním v oboru. Mnoho studentů si už tuto skutečnost uvědomilo a během studia hledají stáže i pozice na částečný úvazek.

Absolventi vysokých škol bývají na trhu práce „rizikovými“ uchazeči. Často nejsou zvyklí na pracovní režim, nemají praxi. Jsou sice stále skupinou s nejnižší nezaměstnaností, ale hledání práce pro ně není snadné, a to jak v České republice, tak i ostatních evropských zemích.

„Podle průzkumů si v roce 2013 našlo práci ihned po ukončení vysokoškolského studia pouze 13 %  studentů. Dnes je číslo asi o 8 % vyšší, jelikož si studenti stále více uvědomují důležitost získávání praxe již při studiu. Ať už jde o stáž či přivýdělek formou částečného úvazku. Tyto formy praxe se u nás i v ostatních evropských zemích pro studenty stále více zpřístupňují,“ říká Barbora Pangrácová z pracovního vyhledávače neuvoo.cz.

Čísla mluví jasně. Okolo 80 % zaměstnavatelů upřednostní absolventa s prokazatelnou praxí před nezkušeným absoventem. Studijní výsledky hrají u zaměstnavatelů nesporně menší roli než pracovní zkušenosti.

Situace se však zlepšuje,  a to zejména díky snaze studentů nabrat praxi již při studiu. Firmy v Čechách i celé Evropě nabízí jak placené či neplacené stáže, tak i částečné úvazky. Při těch studenti často začínají na nižších pozicích, ale postupně se vypracovávají výš a mají tak přehled o celém chodu firmy. Studentů, kteří zůstanou po vystudování právě ve společnosti, kde byli jako stážisti a brigádnici, je obrovské množství. V České republice je to až 70 % všech studentů, kteří si práci či stáž najdou, v Evropě zhruba polovina.

V dnešní době technologií a internetu už není problém si brigádu či stáž najít. Na pracovních vyhledávačích a portálech bývají specializované sekce přímo pro tento typ zaměstnání. Na neuvoo.cz si může návštěvník vyhledat pozice nejen podle jejich názvu nebo lokality, ale také může najít konkrétní firmu či jiné klíčové slovo.

Zdroj: www.neuvoo.cz