eVÝPŮJČKY

E-knihy ve školní knihovně

Knihovna je sice stejně jako škola uzavřena, můžete si ale půjčovat e-knihy! Vybírat můžete téměř z 9 tisíc titulů.
Stačí jen být registrovaným čtenářem, mít ve čtenářském kontě zapsaný e-mail a dále postupovat podle návodu níže.

Pokud nejste registrovaným čtenářem, ale jste žákem či zaměstnancem školy a máte zájem o půjčování e-knih, stačí jen napsat na e-mail knihovna@ssjs-tabor.cz, kde s vámi knihovnice vyřeší podrobnosti.

Na tento e-mail knihovnici kontaktujte, i pokud nemáte v knihovně vyplněný e-mail, nebo neznáte heslo.

Pozor, e-výpůjčka je omezená na 31 dní, současně je možné mít půjčené pouze 3 tituly. Po uplynutí lhůty knihy zmizí z aplikace.

Odkaz na katalog:

 

Knihovny a eVýpůjčky                                                        

KE STAŽENÍ

Věděli jste, že knihovny ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 7 000 e-knih? Navíc odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního čtenářského poplatku)?

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou (některé knihovny nabízejí i vyšší počet) bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do eVýpůjček:

  1. Zaregistrujte se v knihovně.
  2. Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.
  3. Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

  Jak si vypůjčit e-knihu:

  1. Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.
  2. U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

Jak otevřít e-knihu:

  1. Otevřete aplikaci eReading. Sekce s „Místními“ (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.
  2. V horním menu zvolte sekci “ONLINE” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz.
  3. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce “Online” do “Místní”. Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.

Odkaz na katalog: