BUDOUCÍM AUTOMECHANIKŮM A AUTOELEKTRIKÁŘŮM

Pro naše stávající a budoucí studenty je od začátku školního roku 2011/2012 připraveno překvapení. Probíhá realizace projektu „ Modulová výuka diagnostiky osobních aut na Střední škole obchodu, služeb a řemesel Tábor, zkráceně Autodiagnostika SŠOSŘ Tábor, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.10/03.0083. Vzdělávací projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Škola je vybavena novou učební pomůckou v podobě panelů s instalovanými elektrickými a elektronickými součástkami z nejnovějšího modelu Škody Fabia. Studenti si mohou na panelech zblízka prohlédnout a fyzicky osahat jednotlivé komponenty a součástky. Vše je zapojeno tak, že každá součástka je plně funkční a pracuje přesně jako ve skutečném automobilu. Vyučující může nasimulovat vyskytující se závady a studenti budou tyto závady pomocí autodiagnostických postupů odhalovat a odstraňovat.

Znalosti, které studenti díky těmto panelům získají, rozšíří jejich možnosti uplatnit se na dnešním trhu práce v oblasti autoopravárenství.

Nová učebna diagnostiky bude zpřístupněna zájemcům o učební obory automechanik a autoelektrikář v rámci Dnů otevřených dveří 18.10.2011 a 18.1.2012 nebo po dohodě s vedením školy.

Na návštěvu školy se těší kolektiv učitelů Střední školy obchodu, služeb a řemesel a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Tábor, Bydlinského 2474.