eduroam – návod

Připojení do sítě eduroam na Střední škole obchodu, služeb a řemesel a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky, Tábor, Bydlinského 2474

Hlavní myšlenkou tohoto projektu je transparentní používání propojených sítí v rámci TERENA mobility TF. Síť eduroam si klade za cíl připojení studentů k internetu nezávisle na jejich aktuální pozici. V praxi to vypadá tak, že pokud jste v dosahu nějaké WiFi sítě spadající pod eduroam (a to nejen ten český), tak se můžete připojit a přihlásit heslem od své domovské organizace.

Konfigurace zařízení pro eduroam

Přihlášení studentů a učitelů naší školy k síti eduroam

Jste-li studentem či učitelem naší školy, pro připojení k síti eduroam používejte přihlašovací údaje v následující formě:

  • identifikátor Wi-Fi sítě (SSID): eduroam
  • přihlašovací jméno: uživatel@ssjs-tabor.cz
  • heslo pro přihlášení: vaše heslo pro přihlášení do školní sítě

přičemž uživatel je vaše přihlašovací jméno do školní sítě.

Příklad: jestliže se běžně do školní sítě přihlašujete s uživatelským jménem novak17is24 a heslem TghZLOV4KwSn3HvP, tak do sítě eduroam se přihlásíte jako uživatel novak17is24@ssjs-tabor.cz a použijete stejné heslo.

Poznámka: přihlašovací jméno na první pohled připomíná e-mailovou adresu, nicméně o e-mailovou adresu se nejedná! Jde jen o jednoznačný identifikátor uživatele v rozlehlé struktuře eduroamu. Symbolu zavináč se zde užívá k oddělení identifikátoru (tzv. realmu) jednotlivých subjektů připojených do sítě. Náš realm je v síti označen jako ssjs-tabor.cz.

Důrazně upozorňujeme: chraňte si své přihlašovací údaje! Za jakékoliv jejich zneužití, i v rámci sítě eduroam, je zodpovědný držitel daného účtu!

Připojení k síti eduroam

Celá síť používá WPA-EAP (PEAP-MSCHAPv2) s TKIP šifrováním a standard 802.1x pro přihlašování (přihlašování přes webový formulář není podporováno) a je šířena pod SSID eduroam.

K samotnému připojení potřebujete zařízení podporující bezdrátovou síťovou komunikaci s podporou WPA, dále potřebujete mít přihlašovací jméno, heslo své domovské organizace a kořenový certifikát CESNET PKI (národní koordinátor tohoto projektu). Přímý odkaz na kořenový certifikát CA.

Pokryté lokality

Síť eduroam je dosažitelná na domově mládeže – DM2, v prostorách recepce DM, v prostorách SICu a na všech učebnových pavilonech školy (P1, P2, P3).
K síti eduroam se můžete připojit v ČR se stejnými přístupovými kódy ve všech jejích přípojných místech.

Pokud by se vyskytly nějaké chyby, neotálejte a kontaktujte administrátora eduroamu na naší škole: vosatka.jiri@ssjs-tabor.cz.

eduroam® je registrovanou ochrannou známkou společnosti TERENA.