Skleněná manufaktura Drážďany

V termínu 4.5. – 6.5. 2015 se žáci technických oborů zúčastnili odborných exkurzí v několika výrobních závodech na severu Čech. Hlavní exkurzí byla Skleněná manufaktura v Drážďanech, kde je ruční montáž nejdražšího vozu koncernu Volkswagen – Touareg. Při prohlídce výrobního procesu nás zaujalo pracovní prostředí, preciznost a čistota montáže. Část odpoledne jsme také věnovali prohlídce staré části Drážďan.
Pro obor instalatér byla zařazena návštěva výrobního závodu Ekoefekt Třebívlice, který se zabývá výrobou ekologických kotlů. Exkurzi vedl ředitel závodu a nám se velmi líbil jeho milý a vstřícný přístup.
Po nutných menších změnách programu, jsme třetí den navštívili podzemní továrnu Rabštejn, kde se v době druhé světové války vyráběly zbraně a první vrtulníky pro německou armádu. Žáci si zde připomněli krutosti druhé světové války.
Pro zpestření a zlepšení fyzické kondice žáků byla do programu zařazena prohlídka Tiských stěn. Vzhledem k jejich atraktivitě prošli žáci velký i malý okruh.

 

Ing. Jiránková, Ing. Herková, Mgr. Semrád

Archiv aktualit