Projekt EDISON 2019

V týdnu od 9. do 13. září jsme ve škole přivítali osm stážistů v rámci projektu Edison. Dopoledne probíhali ve třídách prezentace jednotlivých zemí (Brazílie, Číny, Indie, Jordánska, Německa, Rumunska a Turecka) a odpoledne se naši studenti společně s naším novým jazykovým asistentem Alecem postarali o volný čas stážistů – odehráli několik sportovních utkání, podnikli výlet na Hýlačku a protože bylo krásné počasí, strávili velmi příjemné odpoledne na břehu Jordánu.

Pátek 13. září jsme zakončili velmi rušný týden prezentací na Global Village. Setkání zahájila Mgr. Jitka Kubů v blatském kroji a všechny přítomné přivítala chlebem a solí. Následovala hodina zpěvu, kde studenti nejdříve zazpívali píseň „Na tom bošileckém mostku“ a pak se pokusili naučit naše stážisty písničku „Běží liška k Táboru“. Prezentaci České republiky jsme zakončili hodinou českého jazyka a pozváním na ochutnávku našich specialit u českého stánku. Také u ostatních stánků si každý stážista nachystal speciality typické pro jeho zemi.
Bruna z Brazílie nám připravila silnou brazilskou kávu a jablečný tapiokový koláč, Ali a Illayda z Turecka uvařili pravou tureckou kávu, Aishwarya z Indie přivezla ochutnat indické placky, Nora z Rumunska připravila soutěž o typické rumunské čokoládové bonbony a u stánku Jieyu z Číny jsme mohli ochutnat velmi pikantní nudle. Heba z Jordánska pro změnu napsala studentům jejich jméno v arabštině.
Se stážisty jsme se rozloučili společným posezením u kávy a zákusku v salonku naší školy.

Věříme, že se stážistům v Táboře líbilo a že tento multikulturní týden přispěl k rozšíření povědomí našich studentů o jiných zemích a kulturách a také zbavil studenty strachu z komunikace v cizím jazyce.

Archiv aktualit