Odborné exkurze na Ostravsku

Jako každoročně se i letos žáci učebních oborů automechanik, autoelektrikář a instalatér zúčastnili třídenní tematicky zaměřené exkurze. V letošním roce bylo vybráno Ostravsko.
První den navštívili žáci Pérárnu Prostějov, kde se seznámili s technologií výroby vinutých pružin a listových per. Exkurze začala pro všechny velmi příjemným pohoštěním, dárečkem na přivítanou a soutěží o tři flash disky.
Další zastávkou byla Sigma Lutín, kde se žáci seznámili s výrobou čerpadel.
Ubytování bylo v chatkách v Ostravici, s možností využití fotbalového hřiště a grilu na grilování. Obou možností žáci plně využili.
Druhý den navštívili Ostravu, kde prošli velký okruh kolem vysoké pece s možností výstupu na vrchol vysoké pece. Spolu s Juliem Vernem prošli světem techniky, kde si mohli i vyzkoušet své znalosti a dovednosti. Prohlídka končila návštěvou Nautila.
Na třetí den se všichni moc těšili, protože je čekala návštěva Tatry Kopřivnice. Kromě prohlídky výrobního závodu, mohli žáci s autobusem dojet až na zkušební polygon, který si k radosti všech zúčastněných pan řidič v rámci možností s plným autobusem vyzkoušel.  Vzhledem k časovému skluzu exkurze museli žáci oželet návštěvu muzea Tatry.
Tak někdy příště.

ostr_2

ostr_1

ostr_3

Archiv aktualit