Odborná exkurze

Ve dnech 23. 4. – 25. 4. se vybraní žáci zúčastnili třídenní odborné exkurze v Jizerských horách a na Liberecku. Exkurze zahrnovala návštěvu výrobních závodů, kde žáci mohli získat zajímavé informace pro své profese.
Prvním závodem byla firma TEDOM v Jablonci nad Nisou, kde se vyrábí velké motory pro lokomotivy, autobusy, elektrárny a v poslední řadě se specializují na výrobu plynových motorů používaných např. v bioplynových stanicích.
Další zastávkou byla firma LICON HEAT, která je zaměřena na výrobu otopných konvektorových těles. Součástí exkurze byla návštěva IQ parku v Liberci. Zde si žáci vyzkoušeli své znalosti z hodin fyziky. Další zastávkou byl Ještěd s televizním vysílačem, který je technickou památkou. Na vrchol Ještědu vyjeli žáci lanovkou, což pro některé z nich byl první zážitek tohoto druhu. Následoval turistický pochod po stopách Karoliny Světlé.
Po náročném pochodu následovala relaxace v Aquacentru Babylon Liberec. Na této exkurzi získali žáci oborů automechanik, autoelektrikář a instalatér cenné poznatky, které budou moci využít ve výuce. Škola získala novou učební pomůcku od firmy LICON HEAT pro obor Instalatér.

 

autor: Ing. Jitka Herková

Archiv aktualit