Návštěva norských studentů

V pátek 24.10. jsme se (třída IS4) pod vedením paní učitelky Kubů, paní učitelky Novotné a pana učitele Färbera po ročních přípravách, tvorbě časopisů a seznamovacích videí sešli s žáky ze spřátelené školy z norského města Inderøy. Připravena byla dobrodružná prohlídka města, při které jsme si ověřili naše jazykové schopnosti, následovaná slavnostním obědem ve školní restauraci Beseda. Kromě tradičních českých pokrmů Nory potěšily i vlastnoručně vyrobené dárky (záložka, perníkové srdce, turistické brožury a origami jeřábi); my jsme na oplátku dostali tradiční sýry a norskou čokoládu.
Poté jsme navštívili Radniční věž a Strašidelné podzemí, přičemž právě to se setkalo s velkým ohlasem. Následovala prohlídka Husitského muzea nebo Muzea marcipánu a čokolády. Večer jsme se znovu sešli na turnaj v bowlingu.

 

Eliška Kloboučníková
Michaela Radová
Jan Krákora

S. Červíková: Video, které nám Norové poslali, se mi moc líbilo, chtěla bych se do Norska někdy podívat. Bohužel jsem neměla příležitost setkat se s nimi osobně, čehož velice lituji. Z fotek je vidět, že to byla skvělá akce!
J. Krákora: Norové byli úžasní, komunikativní, milí a přátelští… Nelze to ani popsat, musí se to prostě zažít!
E. Kloboučníková: Zamilovala jsem si je! Byli boží! Mrzí mě, že po takové práci jsme s nimi byli jen chviličku a už je nikdy neuvidím.
V. Nevelöšová: Skvělý den, Norové byli všichni milí. Byla ten den velká zima a oběd byl špatně vybraný, ale jinak skvělý zážitek.
M. Radová: Perfektní, protože Norové byli hrozně milí. A měli skvělý přízvuk. A uměli anglicky líp, než my.
S. Tošlová: Natáčení videa a angličtině bylo zajímavou zkušeností.
D. Jacsová: Bylo to moc fajn a potěšilo by mě, kdyby taková návštěva přijela zase.
P. Bednářová: Norové byli ochotní si s námi povídat a byli moc přátelští. Moc se mi líbily aktivity, které jsme pro ně připravili. Největší radost měli z dárků.
N. Velecká: Byli moc přátelští. Chválili si naše jídlo a byli překvapení z toho, jak to u nás vypadá a chodí. Nejvíc se mi líbilo, že jim také byla zima. =) Ráda bych je ještě jednou viděla.
V. Čížková: Akci hodnotím docela kladně, až na fakt, že bych zvolila jediný den příjezdu kvůli lidem z intru, kteří se nemohli zúčastnit delší dobu. Velmi se mi líbilo video, které nám poslali. Bylo zábavné a zároveň nás seznámilo s prostředím, ve kterém žijí.
M. Dvořáková: Články mohli mít lepší témata, oproti tomu setkání bylo úžasné, budu na to vzpomínat s úsměvem.

Archiv aktualit