Návštěva Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích

V pátek 24. 11. 2017 studenti druhého ročníku oboru veřejnosprávní činnost navštívili Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Přivítala nás tisková mluvčí Jihočeského kraje paní Bc. Hana Brožková a paní Bc. Jitka Šálená, která pracuje v Odboru evropských záležitostí. Paní Bc. Jitka Šálená nám na začátku exkurze představila práci a činnosti infocentra Europe direct. Pracovnice infocentra podávají občanům ucelené informace o EU.
Celá naše skupina si potom prošla historické i nové budovy krajského úřadu, podívali jsme se do několika zasedacích místností, procházeli jsme chodby úřadu a poslouchali výklad, kde pracuje který odbor a jaké jsou jeho úkoly. Byli jsme rádi, že se můžeme podívat i do kanceláře paní hejtmanky Mgr. Ivany Stráské. V zasedací místnosti zastupitelstva Jihočeského kraje jsme seděli na místech zastupitelů a pan Mgr. Aleš Mik (vedoucí odboru Kancelář ředitele KÚ) nám udělal výklad k prezentaci o členění veřejné správy a práci Krajského úřadu.
V závěru exkurze jsme se podívali do Integrovaného střediska Jihočeského kraje, kde v době zasedání zastupitelstva novináři pečlivě sledují přenos zasedání. V tomto středisku nám paní Šálená a paní Brožková rozdaly malé upomínkové předměty a studenti měli z dárečků opravdu velkou radost. Oběma dámám za poutavou exkurzi velmi děkujeme.

Archiv aktualit