EDISON 2017

Ve dnech 8. 10. – 15. 10. 2017 jsme se zapojili do projektu EDISON, který vnesl do školního života trochu vzrušení. Letos nás navštívili 4 stážisté, resp. tři stážistky a jeden stážista; Nino Giogadze z Gruzie, Méhamad Yuosef z Jordánska, Toby Moc z Hong Kongu v Číně, Julia Umapas z Filipín. A že to byl týden zajímavý dokládají postřehy samotných studentů:

Projekt Edison je zajímavý. Je to možnost poznat nové země, nové kultury nebo případně nové přátele. Například jordánská káva voní jako hodně vylouhovaný černý čaj, což bych se asi neodhodlala vypít. (Anna V.)

Myslím, že setkání mi dalo hodně. Bylo super slyšet o různých zemích od místních. Zároveň jsem dostala šanci zbavit se strachu z mluvení a zdokonalit se v neformální konverzaci. Avšak posezení v kavárně a na bowlingu bylo přínosné nejvíc – jednoduše posezení s lidmi, se kterými jsme zdolávali jazykovou bariéru. Nejlépe jsem rozuměla Julii, která mi i vnukla ideu, poznat Filipíny na vlastní kůži. Totéž můžu říct o Jordánsku, které Alex představil také velmi atraktivně. (Lenka)

Úžasná příležitost, jak poznat lidi z cizích kultur a zemí a užít si společný čas. Nejvíce mě ale oslovily Filipíny, protože miluji Asii, asijskou kulturu, jejich charakter, myšlení chci se tam co nejdříve vydat a poznat krásy Filipín. (Tomáš)

Myslím, že to byla zajímavá zkušenost. Mohli jsme poznat kulturu a tradice jiných zemí a především se seznámit s jinými lidmi. Strávili jsme s nimi náš volný čas, ať už v kavárně, nebo na bowlingu. Nejvíce mě zaujal Alex kvůli jeho triku s kartami. Ale navštívit bych chtěl nejprve Filipíny. Bylo zajímavé, že i s naší nepříliš dokonalou angličtinou jsme se s nimi mohli celkem v pohodě domluvit. (Tonda)

Bylo opravdu zajímavé poznat odlišné kultury z různých částí světa a zkusit si anglický jazyk nejen ve škole, ale i v normálním životě. Pokud bych někdy cestoval do větších vzdáleností například do Asie, chtěl bych navštívit Thajsko a Filipíny. (Filip)

Jsem ráda, že jsem poznala nové lidi a jejich země. Moc jsem si s nimi nepopovídala, ale bavilo mě je poslouchat. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a naučila se spoustu nových slovíček. Bavilo mě pozorovat Alexe, jak předvádí své kouzelnické triky s kartami. Poslední den se mi líbil asi nejvíce, navzájem jsme ochutnávali naše a naopak jejich sladkosti. Moc jim chutnaly naše chlebíčky J. Podle mého názoru tento projekt má smysl a určitě by se v něm mělo pokračovat i nadále. Dostali jsme ochutnat pravé jordánské kafe s příchutí kardamomu, jeho chuť mi připomínala svařené smrkové jehličí. Ochutnali jsme i čokoládu z Hongkongu, byla dobrá, ale na naši MILKU nemají. (Adéla)

Nezbývá než dodat, že fotky z tohoto projektu naleznete i zde, v sekci webu věnované právě výhradně fotogaleriím ze života školy.

 

Archiv aktualit