Alec – náš americký jazykový asistent v akci: srpen -září

Alec přijel do Tábora 22. srpna, a nepřijel sám. S výbavou mu pomohl tatínek. Po krátkém seznámení s naším městem začal maraton hledání vhodného ubytování. Překvapením byl fakt, že většina místních bytů se pronajímá nezařízená, a pokud byty jsou částečně zařízeny, pak do základní výbavy nepatří vždy automaticky pračka, myčka či sporák. Alecovo přání ubytovat se v historickém centru se celkem brzy rozplynulo.
Po nástupu pedagogů do přípravného týdne čekalo Aleca intenzivní pracovní soustředění v Brně, kde se setkal s ostatními 30 jazykovými asistenty. Většina působí na nejrůznějších školách převážně v malých a ještě menších městech.
Školní rok Alec zahájil spolu s třídou ISE2, když v 7:50 usedl do první lavice s Patrikem J. a nechal se v češtině seznámit se školním řádem, pokyny o bezpečnosti atd.
Druhý týden Alecovi  okořenily život hned dvě akce; na škole probíhal projektový týden se stážisty z projektu EDISON, a o víkendu pak historický festival Táborské slavnosti. Alec o skupinku osmi stážistů pečoval v roli hostitele – pracoval na harmonogramu přednášek, objednával obědy, pomáhal řešit požadavky na zajištění páteční celoškolní aktivity ´Global Village´. A zvládl to znamenitě! Následně se o víkendu ponořil do minulosti a zapojil se do festivalového veselí maximálně aktivně – v kostýmu.
V zápětí přišel čas křestu – pedagogického křestu – po  několikadenním pozorování, poznávání studentů a pedagogů, přišel první pracovní týden, kdy se Alec začal přímo zapojovat do vyučování. Hodiny s ním jsou plné pozitivní energie, zajímavých informací o jeho osobě, rodině, koníčcích, studiu.
V posledním zářijovém týdnu čekalo Aleca soustředění v Praze, další školení na půdě Fulbrightovy nadace k metodice práce v jazykových hodinách, k bezpečnosti pohybu v cizí zemi a jiné.  Zlatým hřebem pobytu v Praze bylo pozvání na recepci do rezidence velvyslance USA.
Alec se od začátku své návštěvy zajímá o mimoškolní aktivity studentů – a již několikrát se připojil ke studentům ubytovaným na domově mládeže při sportovních aktivitách v tělocvičně. Chce poznávat naši zemi; o víkendech cestuje, zapojuje se do společenského života v našem městě, sportuje a podniká delší turistické vycházky.

A co o prvním měsíci u nás říká Alec osobně?
During my first 6 weeks since arriving here in the Czech Republic I have felt so welcomed! Thank you for helping me settle in to my new home. I have enjoyed making many new friends here at school and exploring the beautiful town of Tabor.
If anyone would like to read about my experience, feel free to visit adventuresofalecabroad.wordpress.com

Archiv aktualit