22. – 23. 9. 2017: Seifertovy Kralupy

Ve dnech 22.9 – 23. 9. 2017 se v Kralupech nad Vltavou uskutečnil 22. ročník festivalu poezie a přednesu pod názvem Seifertovy Kralupy. Slavnosti se konají každoročně již od roku 1996 na počest památky oblíbeného a celému světu známého básníka a nositele Nobelovy ceny za literaturu Jaroslava Seiferta. Muzeum v Kralupech, kde akce proběhla, pořádá mnoho aktivit pro školy a veřejnost.

Festival zahrnuje autorskou celorepublikovou literární soutěž ve dvou věkových kategoriích, a to 14-18 let a nad 18 bez omezení. V této autorské soutěži vyhrála 3.místo v první výše zmíněné kategorii Johana Timlová, studentka 4. ročníku studijního oboru Informační služby.

Podmínkou pro přijetí prací do autorské básnické soutěže bylo zaslání sonetu a několika dalších básní na volné téma. Práce hodnotila porota složená z básnířek J.Axmanové, J.Pohankové a Evy Frantinové.

Vyhlášení vítězů soutěže zahájil v Pamětní síni Jaroslava Seiferta starosta města, který ceny i předával. Oceněné básně recitovala herečka a dabérka Valerie Zawadská. Celý program doprovázel zpěvem a hudbou sbor Markéty Wagnerové s žáky místní ZUŠ, kteří oživili celé předávání optimistickými písničkami od Jaroslava Ježka.

Muzeum vydalo i malý sborník veršů z oceněných prací za rok 2016 a 2017.

Archiv aktualit